Menu

Maska dla alergików chroni przed objawami alergii

Grudzień 25, 2018 - maseczki

Alergia dotyka coraz większą część społeczeństw rozwiniętych. Cierpią na nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Przykre objawy mogą pojawić się w każdym wieku, nawet gdy przez lata było się w pełni zdrowym. Jeżeli jest się uczulonym na pyłki, w celu zmniejszania dokuczliwości objawów uczulenia przydatna jest maska dla alergików.

Ochrona przed pyłami przez cały rok

Alergię wywołują różne rodzaje pyłów znajdujących się w powietrzu. Kaszel, chrypka, łzawienie oczu i katar sienny pojawiają się, gdy pylą rośliny, a także, gdy pojawia się smog. Z tego powodu maska dla alergików powinna być noszona nawet przez cały rok. Wiosną i latem zabezpiecza przed pyłkami roślin, natomiast w okresie grzewczym usuwa z wdychanego powietrza pyły PM10 i PM2,5.

Maseczki z filtrem hepa

Maska dla alergików posiada filtr hepa, który blokuje możliwość wdychania szkodliwych cząsteczek. Filtr oczyszcza powietrze, dlatego alergik czuje się lepiej i rzadziej odczuwa przykre objawy uczulenia. Aby maska spełniała swoje zadanie prawidłowo, powinno się kontrolować stopień zużycia filtra.