Menu

„Smog” Wawelski czyli ratuj się kto może !

Wrzesień 13, 2019 - maseczki

XXIwiek to okres największego rozwoju technologicznego w dziejach naszej planety – rosnąca w zawrotnym tempie urbanizacja, tworzenie nowych fabryk czy choćby fakt posiadania samochodu praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Wszystko to oczywiście przekłada się na jakość naszego życia, coraz to więcej miejsc pracy oznacza przecież lepszy stan naszego portfela – jakość życia rośnie, czy aby na pewno?

Działania człowieka często są nieodwracalne w skutkach i tragiczne dla naszej planety, no i oczywiście dla naszego zdrowia. W ostatnich dniach skutni „rozwoju technologicznego” najbardziej odczuliśmy my, mieszkańcy Krakowa – mowa oczywiście o naszym słynnym smogu. Według internetowych mądrości smog jest mieszanką szkodliwego dymu z gęstą mgłą – nienaturalne zjawisko atmosferyczne powstaje w skutek połączenia zanieczyszczeń powietrza, wytwarzanych przez człowieka z naturalnymi zjawiskami takimi jak: niekorzystne położenie, brak wiatru czy duża wilgotność powietrza.

Problem dotyczy nie tylko rodowitych Krakusów, ale wszystkich mieszkańców większych lub mniejszych miast (Nowy Sącz, Zakopane, Rzeszów, Wrocław czy Poznań również mają z tym problem) – tak skażonym powietrzem po prostu nie da się oddychać, tylko w przeciągu paru dni do Krakowskich szpitali trafiło ponad 200 osób. Poważniejsze następstwa wdychania smogu to między innymi: astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, paraliż układu krwionośnego, niewydolność oddechową czy nawet nowotwory. Statystyki nie kłamią, niestety. Wprawdzie nasze miasto podjeło parę środków walki ze smogiem ale bądźmy poważni – nie zrezygnujemy przecież z wygodnego dojazdu do pracy samochodem czy ogrzewania domu. A nawet jeśli, to wciąż za mało. Możemy nie wychodzić z domu, ale nie każdy ma taką możliwość – większość ludzi pracuje czy chce aktywnie uprawiać sport. Tutaj zastosowanie znajdują maski antysmogowe Dragon Mask.

Rozwiązanie od wielu lat stosowane w Japonii i USA z powodzeniem zatrzymuje zanieczyszczenia, bakterie oraz wszelkiego rodzaju mikrocząsteczki – skuteczność na poziomie 99.9% mowi sama za siebie. Tak wysokie parametry świadczą o najwyższym poziomie ochrony przed alergenami, kurzem, spalinami no i przede wszystkim smogiem.

AMERICAN STORY!

Ponad to maski antysmogowe marki Dragon posiadają wymienny filtr N99 z węglem aktywnym – filtr starcza spokojnie na tydzień regularnego użytkowania, a więc całkiem sporo. Dopracowana konstrukcja sprawia że maska przylega idealnie do twarzy, nie krępuje ruchów i co ważne – jest dedykowana również dla sportowców. Maski Dragon to również wiele ciekawych, designerskich wzorów które na pewno znajdą swoich amatorów i powoli staną się nieodzownym elementem Krakowa. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i bezpieczeństwie to nie czekaj – oddychaj bezpiecznie.